Srdeční záležitost na jihu Čech

Autor: Kay Buriánek & Vladimir 518

Hodně lidí si z Tradičního kloubu odneslo identický zážitek. Přijedete do malého města, kde rozhodně nečekáte dobrý klub, protože z neustálého objíždění maloměst a opakovaných zklamání je člověk už a priori skeptický…
SDÍLEJ

Jenže pak vstoupíte do útulného a přitom „fresh“ klubu, kde se navíc jako bonus objeví dva sympatičtí lidé, se kterými se dá bavit o čemkoliv a jejichž vstřícnost a srdečnost je nevídaná. Je řeč o majiteli a neúnavném provozovateli Tradičního kloubu Michalovi Rybáčkovi a jeho ženě Martině. Za představení a první interakci s klubem Vladimir vděčí Romanovi Holému, Matěji Ruppertovi a partě kolem Monkey Business. Roman Holý je sušický patriot, bydlí kousek od Tradičního kloubu, a ostatní mají k Sušici, jejímu okolí a Šumavě obecně také velmi osobní vztah. Roman Vladimira poprvé zatáhl do Tradičního kloubu na pivo, seznámil ho s místní osádkou a jemu tam od samého začátku bylo nezvykle dobře, což je ten vzácný a neopakovatelný moment souznění s místem a lidmi, který působí navenek zcela fádně, ale přitom je v něm obsaženo naprosto všechno. Vladimira vtáhlo maloměstské dění i malichernosti místních vztahů, které jsou ve městě o velikosti Sušice úsměvným naplněním rčení o vzájemném koukání si do talíře. Posléze se začal do klubu vracet i jako hudebník. Nejprve jako host s Romanovou partou G-Point Hunters, od čehož byl logický krok ke koncertům s PSH i k těm sólovým. Tradiční kloub byl z jejich vlastního rozhodnutí začleněn do sítě klubů, kam se jezdí vždycky se vším, pokud je to technicky možné. A navíc měl výsostné postavení, které nemá téměř žádný jiný klub v celých Čechách, a to že se v něm nehrálo za fixní honorář, ale za vybrané vstupné, což byl při jeho velikosti opravdu projev obrovské vzájemné důvěry a náklonnosti. Na jednu stranu to je hodně nadstandardní, na druhou to jenom stvrzuje status Tradičního kloubu, který Vladimir podle vlastních slov považoval za jeden z nejlepších současných klubů, protože dělat takhle dobrou klubovou scénu na tak malém městě, se vší láskou, nadšením i unikátním zázemím, je nevídané.

_____

Žel bolestivé události staré jen několik týdnů do této harmonie citelně zasáhly. Majitel Tradičního kloubu Michal už není mezi námi. Bylo kolem toho hodně smutku, ale i přes palčivě smutnou skutečnost je třeba doufat, že to není konec – že tenhle unikátní prostor nezmizí z klubové mapy a udrží si genius loci, o jehož existenci netřeba pochybovat. Možná i zařazení mezi patnáct nejdůležitějších spotů v životě Vladimira 518 by mohlo pomoci na sušický klub upnout pozornost a podat mu pomocnou ruku už jenom tím, že do něj budou kapely i DJs jezdit a šířit jeho dobré jméno dál, na památku toho, kdo pro něj udělal nejvíc – Michala Rybáčka. 

 

SDÍLEJ