Vladimir 518 vydává rozhovory s českými umělci

Autor: redbull.cz/518 v 02/12/2015

Vychází nová kniha Obsese, do které Vladimir 518 vyzpovídal 20 osobností české umělecké scény.

Zajímá tě pohled do soukromí umělce, jeho pracovní prostor a inspirační zdroje? Kniha OBSESE, nová publikace Vladimira 518, se zaměřuje na dvacítku unikátně vybraných současných českých umělců několika generací. Představuje je však naprosto jinak, než by kdo čekal.

Snažil jsem se jich vyptávat poměrně obyčejným způsobem. Ptal jsem se na témata, které mě opravdu zajímají, a ne proto, že by bylo správné nebo nutné se na ně ptát. Myslím si, že ty rozhovory jsou vedené opravdu primárně z nějakého entuziasmu. Je to záznam mé cesty za tím, co mě na umění a umělcích zajímá, záznam cesty k tomu pochopit podmínky, kontexty, inspirace a návaznosti, které v jejich konkrétním díle nějakým způsobem rezonují.

popisuje autor knihy Vladimir 518.

V neformálních rozhovorech a zákulisních fotografiích zkoumá jejich inspirační zdroje, mechaniku uměleckého provozu a důležitá témata ovlivňující jejich tvorbu. Zkoumá jejich životní obsese prostřednictvím tří témat – umělec, jeho inspirace a pracovní prostor.

20 osobností, které Vladimir 518 vyzpovídal pro svou nejnovější knihu s názvem Obsese:

Jaroslava Brychtová, Karel Malich, Alena Kučerová, Václav Stratil, Jiří Kovanda, Vladimír Skrepl, Petr Nikl, Ivan Pinkava, Tomáš Vaněk, Jiří Černický, David Černý, Markéta Othová, Josef Bolf, Frederico Díaz, Krištof Kintera, Lubomír Typlt, Jiří Skála, Jiří Thýn, Dominik Lang a Eva Koťátková

SDÍLEJ

DALŠÍ ČLÁNKY