Rozhovor: Šílenej a skvělej víkend Vladimira 518

Autor: redbull.cz/518 v 18/03/2014

Co je nového u pražského rappera, který o víkendu dostal dvě ceny za album Idiot?

Vladimirovy křídla kreativity se rozpínají od muziky, přes vizuální umění až k vydávání knih. Multifunkční umělec si minulý víkend za svoji desku Idiot odnesl hned dvě české hudební ceny – Anděl a Žebřík. Přečti si krátký rozhovor, ve kterém se kromě jiného sbírá z víkendového šílenství, ohlíží se za procesem nahrávání Idiota a pouští svůj nejoblíbenjší track z něj.

Dvě ceny za jeden víkend. Jak bys ten víkend shrnul?
Jako skvělej a šílenej zároveň, sbírám se z toho ještě teď. Hráli jsme od čvrtka 4 koncerty a do toho ještě ty ceny a spousty přejezdů. Ale umím si tyhle věci užít a ničím se nestresovat, čili ok!

Přikládáš cenám zásadnější význam? Jak se na tyhle insituce, žebříčky, hlasování a vyhlašovaní díváš?
Beru to naprosto s rezervou, člověk si svojí práci musí předně umět obhájit sám před sebou, teprve pak před publikem a až naposled před kritikou, případně nějakou akademií. Ale radost z toho mám, to je jasný. Vidím, že ta veškerá energie, která deskou prolítla, nezmizela někde v hajzlu.

Žánrovýho Anděla jsi dostal i za Gorila vs. Architekt, můžeš tu desku nějak porovnat s Idiotem? Kam ses od tý doby posunul?
Ty desky na sebe navazujou chemií a energií, jsou určitě provázaný ve smyslu přístupu k věci. Gorilu mám moc rád, je to skvělá a svobodná deska, ale osobně mám pocit, že na Idiotovi jsem se dostal zas o kus dál. Obě ty desky jsou stoprocentně rapový, zároveň maj tendenci ke kreativitě a experimentu se žánrem.

Na co nejradši vzpomínáš z nahrávání Idiota a co bylo naopak nejtěžší?
Nejtěžší je vždycky ta fáze někde uprostřed procesu, kdy má člověk spoustu pochybností a všechno to kolem něj lítá v nějakym prapodivnym chaosu. Pak se deska začne usazovat a pokud všechno klapne, tak největší extáze je mastering celýho produktu. A to neříkám z toho důvodu, že zrovna londýnskou masteringovou session podpořil Red Bull, ale protože to prostě tak je. Vím, že tam ze mě všechno spadlo, u poslechu desky jsem byl šťastnej a následná oslava v SOHO byl první skutečně volnej večírek po dlouhý době.

Největší extáze je mastering celýho produktu.

Vyber prosím jeden track z alba, kterej pustíme místo otázky a mohl bys k tomu dát krátkej koment?
Tak asi Planeta Praha, nepochybně nejosobnější track, co jsem kdy udělal, je to takovej zápisník o pár fragmentech z mýho života. Cejtim, že ho budu mít rád celej život a naopak bude dobře zrát.

Tvůj label nedávno podepsal mladýho rappera Refewa, což je po 8 letech první umělec, který jde pod Bigg Boss. Byla to dlouze promýšlená nebo spontánní volba? Čím tě zaujal?
Upozornil mě na něj Orion, kterýho zase upozorňoval Doemixxx. Takže se o něm v partě začlo mluvit a mě se jeho věci taky zdály super, takže jsem mu zavolal a od tý doby budujeme nějakou spolupráci. Letos by se měl realizovat mixtape, klip a regulérní deska.

Baví tě někdo další na rapový scéně a sleduješ její vývoj?
Talentovanejch lidí je tu spousta, ale jmenovat nebudu. Koho preferuju je zřejmý z hostovaček, co dělám, ostatní sleduju a o každym si myslim svoje. Kdybych jim chtěl říct svůj názor, řeknu jim to do očí a ne skrz média.

Momentálně jedeš Idiot tour ještě společně s J. Colem a jeho Moby Dickem. Jak to zatím probíhá, jaký jsou lidi, jaký jsou mejdany a kam se těšíš?
Tour má za sebou zatím jen dvě zastávky, všechno probíhá super a moc se těšíme na pokračování. Tenhle víkend jsme v Jablonci a v Hodoníně, čeká nás ještě Brno, Praha, Ostrava, Plzeň a tak dál. Vlastně je všechno teprve před náma. Určitě všechny zvu, program je postavenej skvěle! (Více info o tour)

S/O na závěr?
Užijte si jaro, dělejte, co vás baví a neztrácejte čas tím, co ne!

SDÍLEJ

DALŠÍ ČLÁNKY