Příběh za plechovkou Vladimira 518

Autor: redbull.cz/518 v 02/05/2017

Dlouholetá spolupráce Vladimira 518 a Red Bullu vyústila v limitovanou edici plechovek.

Vladimir 518 je již po spoustu let jedním z klíčových umělců české hip hopové scény, který se kromě svého labelu BiggBoss a domovské kapely PSH věnuje i komiksu, ilustracím, audiovizuálním instalacím, experimentálnímu divadlu a architektuře. Už dávno u něj nejde jen o hiphop, ale o postoj ve službách hiphopového žánru a manifest silné vůle, odhodlání i vášně pro danou věc. V minulých letech byl Red Bull přítomen u nespočtu natáčení jeho klipů, koncertů i speciálních tour nejen s Red Bull Tour Busem.

Letos naše spolupráce s Vladimirem 518 dosáhla další úrovně. Vydání speciální edice plechovky bereme jako poděkování a uznání za léta strávená na cestě plné neortodoxních zážitků, bez nutnosti dělat kompromisy. Zároveň tím oslavujeme Vladimirovu třetí sólovou desku Ultra! Ultra! a všechno, co s ní souvisí.

Vladimir 518 o spojení s Red Bull Hero Can

Spolupráci s partou kolem Red Bull culture marketingu považuju za něco, co funguje skoro na rodinné bázi. Je to jedna ze dvou úzce spjatých firem a naše spolupráce trvá už poměrně dlouho. Teď přišel čas udělat tento krok a dát jasný feedback o našem společném přátelství. Proto jsem šel i do tak nestandardní situace, jako je dát svůj obličej na produkt.

Samotný grafický návrh plechovky vychází ze dvou podstatných prvků. Jednak obsahuje Vladimirův obličej, který reprezentuje jeho samotného i jeho aktivity a zároveň jeho podpis, tedy dvě naprosto esenciální věci. Přestože je pojetí velmi jednoduché, má v sobě všechno, co Vladimir 518 považuje obsahově za vyčerpávající.

To, že takhle viditelné spojení značky a umělce bude ostře polarizovat názory je očekávatelné. Někdo to bude považovat za skvělý krok a budou jistě i lidé, kteří ho budou odsuzovat. On sám to bere tak, že to je jen další potvrzení pevného statusu, že vždy záleží jen na jeho vlastním rozhodnutí, jestli chce podobnou věc udělat nebo ne.

,,Rozhodl jsem se do toho jít, poděkovat Red Bullu za dlouhé roky skvělé spolupráce a podpory a zároveň se znovu spojit v rámci nové sólové desky i turné, které bude následovat. Mít partnera, který je slušný, decentní a ví, že křehké kreativní věci nemůže nesmyslně válcovat a znásilňovat jen ve jménu byznysu, je výhra,” doplňuje umělec.

Jsou v tom zkrátka spolu a Vladimir 518 je za to vděčný a pyšný na fakt, že se objevuje jako historicky první umělec v České republice na Red Bull Hero Can.

SDÍLEJ

DALŠÍ ČLÁNKY